W maju i czerwcu 2022r. w Szkole Podstawowej w Daleszycach odbył się Konkurs Języka Angielskiego zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego: Barbarę Sójkę (w klasach III i IV), Patrycję Cieślę (w klasach V), Ewę Stępień (w klasie VI), Magdalenę Baćkowską (w klasach VII) oraz Annę Bieniasz (w klasach VIII). Wzięli w nim udział uczniowie klas III – VIII, którzy wykazali się świetną znajomością leksyki i gramatyki, umiejętnością reagowania w różnych sytuacjach komunikacyjnych oraz doskonałym zrozumieniem tekstu pisanego. A oto lista zwycięzców:
Klasy III
I miejsce – Jan Filipczak – kl. III a,
II miejsce – Sara Kalisz – kl. III a,
III miejsce – Bartosz Kmiecik – kl. III c
(dzieci przygotowane przez p. B. Sójkę)
Klasy IV
I miejsce – Błażej Zbróg – kl. IV a,
II miejsce – Lena Błaszczyk – kl. IV a, Zuzanna Ostrowska – kl. IV a oraz Karol Mróz – kl. IV b,
III miejsce – Filip Golmento – kl. IV c
(uczniowie przygotowani przez p. M. Baćkowską, p. P. Cieślę oraz p. E. Stępień)
Klasy V
I miejsce – Alicja Piórczyk – kl. V c,
II miejsce – Zuzanna Błaszczyk – kl. V c,
III miejsce – Filip Hernik - kl. V c, Kamil Ostrowski – kl. V c oraz Adam Latoch – kl. V c
(dzieci przygotowane przez p. E. Stępień oraz p. M. Baćkowską)
Klasa VI a
I miejsce – Michał Bandura,
II miejsce – Bartłomiej Otawski,
III miejsce – Paweł Ozga
(uczniów przygotowała p. E. Stępień)
Klasy VII
I miejsce – Michalina Manecka – kl. VII d,
II miejsce - Amelia Kozłowska – kl. VII b i Kornelia Kozłowska – kl. VII b,
III miejsce – Oliwia Filipczak– kl. VII d i Oskar Mularczyk – kl. VII a
(uczniowie przygotowani przez p. A. Bieniasz i p. M. Baćkowską)
Klasy VIII
I miejsce – Krzysztof Mochocki – kl. VIII a,
II miejsce – Amelia Fortuńska – kl. VIII c i Aniela Michalczyk – kl. VIII c,
III miejsce – Dominika Tuśnio – kl. VIII c
(uczniowie przygotowani przez p. Annę Bieniasz i p. Ewę Stępień).
Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz udanych wakacji.
Koordynator konkursu: Barbara Sójka